SÖZLEŞME ŞARTLARI

 

 

FİYATA DAHİL OLANLAR
- Başlangıç limanı masrafları ve çıkış işlemleri 
- Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları 
- Palamar ücretleri 
- Mürettebat servisi 
- Kullanma suyu  
- Nevresim takımları ve banyo havluları 
- Yattaki ekipmanların kullanımı 
- Yat sigortası (kişisel seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.)

- Göcek içi koylarda 4 saat kılıma kullanımı

- Göcek içi koylarda 4 saat yakıt

 


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
- KDV
- Kumanya, yiyecek ve içecekler
- Göcek dışı koylarda yakıt giderleri

- Su sporları
- Teknede varsa su sporları için gerekli joker bot yakıt bedeli
- Hava alanı transferleri
- Yunan adaları yapılması durumunda gümrüklerdeki yurtdışı çıkış/giriş masrafları
- Yurtdışı transitlog masrafları
- Yabancı karasularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri
- Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları

 


YİYECEK VE İÇECEKLER
Tatiliniz boyunca teknede yiyeceğiniz yemekler, içecekler, kullanılacak temizlik malzemeleri,tüp, buz vs gibi tüm tüketim malzemeleri kumanyayı oluşturmaktadır. Kumanya alışverişi hakkında tercih edebileceğiniz seçenekler tamamen size bırakılmıştır.

SEÇENEK 1 
Turdan önce istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak kumanya listesi alış verişini sizin adınıza biz yapabilir, siz gelmeden tekneye yüklenmesini sağlayabiliriz. Geldiğinizde alış faturaları üzerinden ilgili tedarkçilere nakit yada kredi kartı ile ödemesini yapabilirsiniz.
Genel uygulamada size oldukça ciddi zaman kazandıran bu yöntem kullanılmaktadır.

SEÇENEK 2 
Turdan önce istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak kumanya listesi alış verişini siz yapabilir, tekneye yükletebilirsiniz.

SEÇENEK 3
Siz hiç bir şeye karışmaz tatiliniz buyunca size tam pansiyon konaklama sunarız. Bu durumda Standart, Lüks ya da Delüks menülerimizden birini tercih ederek kişi başı günlük 35 ile 55 Euro arasında değişen bir bedel ödeyerek alkollü içecekler hariç herşey dahil tatilinizi yapabilirsiniz. Alkollü içeceklerinizi dilediğiniz şekilde temin edip tekneye getirebilirsiniz.

Her seçenekte tüm servis tekne personeli tarafından yapılmaktadır. Kumanya listesı hazırlanırken tekne personeli de dikkate alınır.

 

 

İPTAL KOŞULLARI
Rezervasyonu iptal ettirme hakkınızı kullanmak istediğinizde, rezervasyonu onaylama ve iptal tarihleri arasındaki zaman aralığına bağlı olarak aşağıda belirtilen iptal koşulları uygulanmaktadır:

Tekneye giriş tarihinden 90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 20’si kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
Tekneye giriş tarihinden önceki 89 ile 30 gün içerisinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 40‘ı kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
Tekneye giriş tarihinden önceki 29 gün içerisinde yapılan iptallerde, tur bedelinin tamamı tahsil edilir.

 

 

DİĞER BİLGİLER

Hİzmet öncesi, charter ücretinin %30'u kadar APA ( Advanced Provisioning Allowance ) ücreti alınacaktır.

APA: MYBA'nın uygun gördüğü miktar, toplam ödemenin %25'i kadardır. Ancak bu miktar bazı ultra lüx yatlarda % 30 da olabilir. Gıda, içecek, liman ücretleri, kaptana seyire başlamadan önce verilir, bu ödeme yakıt gibi, kumanya gibi ve diğer masrafları karşılamak için tasarlanmıştır.
Yatın motor yakıtları, yağları ve diğer eksiklerini gidermek üzere kaptana teslim edilen charter ücretinin %25 miktarı olan APA sizin adınıza kaptan tarafından yapılan ödemelerdir.
Bütün faturaların ve nakit harcama hesaplarının son karaya çıkma tarihinden önce yatın terkedilmesinden önce tamamlanmiş olması gerekir.

Kaptan Yaptığı harcamaların dökümünü Size çıkarır ve eğer APA miktarından daha az harcama yapılmışsa size kalan kısmını iade eder,  

Eğer harcama miktarı APA miktarını geçiyorsa üstünü tamamlamanız gerekir.